4A Assignments

ANKENY CENTENNIAL
Mgr: Tom Kinseth
Ames
Ankeny
Ankeny Centennial
Des Moines, Abraham Lincoln
Des Moines, East
Des Moines, Hoover
Des Moines, North
Des Moines, Roosevelt
Indianola
Valley, West Des Moines

CEDAR FALLS
Mgr: Gary Koenen, AD
Cedar Falls
Dubuque, Hempstead
Dubuque, Senior
Fort Dodge
Marshalltown
Mason City
Southeast Polk
Urbandale
Waterloo, East
Waterloo, West

CEDAR RAPIDS, KENNEDY
@ NOELRIDGE PARK
Mgr: Aaron Stecker, AD
Cedar Rapids Jefferson
Cedar Rapids, Kennedy
Cedar Rapids, Washington
Epworth, Western Dubuque
Iowa City, City High
Linn-Mar, Marion
Muscatine
Newton
Ottumwa

COUNCIL BLUFFS, ABRAHAM LINCOLN
Mgr: Jeff Novotny, AD
Council Bluffs, Abraham Lincoln
Council Bluffs, Thomas Jefferson
Dowling Catholic
Johnston
Lewis Central
Sioux City, East
Sioux City, North
Sioux City, West
Waukee

PLEASANT VALLEY
Mgr: D’Anne Kroemer, AD
Bettendorf
Burlington
Clinton
Davenport, Central
Davenport, North
Davenport, West
Iowa City, West
North Scott, Eldridge
Pleasant Valley
Prairie, Cedar Rapids

3A Assignments

ATLANTIC
Mgr: Matt Alexander, AD
ADM, Adel
Atlantic
Boone
Carlisle
Clarke, Osceola (Girls Only)
Creston
Dallas Center-Grimes
Denison-Schleswig
Gilbert
Glenwood
Harlan
Perry
Winterset

DECORAH
Mgr: Adam Riley, AD
Benton Community
Center Point-Urbana
Charles City
Crestwood, Cresco
Decorah
Independence
Iowa Falls-Alden/AGWSR
Union, La Porte City
Vinton-Shellsburg
Wahlert, Dubuque
Waverly-Shell Rock
West Delaware, Manchester
Xavier, Cedar Rapids

PELLA
Mgr: Dale Otte, AD
Ballard
Bondurant-Farrar
Chariton
Fort Madison
Grinnell
Knoxville
Mount Pleasant
Nevada
North Polk, Alleman
Norwalk
Oskaloosa
Pella
Saydel

SOLON
Mgr: Zach Wigle, AD
Assumption, Davenport
Central DeWitt
Clear Creek-Amana
Fairfield
Keokuk
Maquoketa
Marion
Mount Vernon-Lisbon
Notre Dame/West Burlington
Solon
South Tama County, Tama
Washington
Williamsburg

SPENCER
Mgr: Ryan Sweeney, AD
Algona
Bishop
Heelan Catholic, Sioux City
Greene County
Humboldt
Kuemper Catholic
LeMars
MOC-Floyd Valley
Sergeant Bluff-Luton
Spencer
Spirit Lake
Storm Lake
Webster City

2A Assignments

ATLANTIC
Mgr: Matt Alexander, AD
Central Decatur
Clarinda
Clarke, Osceola (Boys Only)
Des Moines Christian
Interstate 35, Truro
Ogden
Red Oak
Roland-Story, Story City
Shenandoah
South Hamilton, Jewell
Southeast Valley, Gowrie
Southwest Iowa
Underwood
Woodward Academy (Boys Only)

GARNER-HAYFIELD-VENTURA
Mgr: Matt Graham, AD
Clarion-Goldfield-Dows/CAL
Clear Lake
Columbus Catholic, Waterloo
Emmetsburg
Forest City
Garner-Hayfield-Ventura
Hampton-Dumont
New Hampton
North Fayette Valley
Oelwein
Osage
South Hardin
South Winneshiek
Sumner-Fredericksburg

MONTICELLO
Mgr: Tim Lambert, AD
Anamosa
Beckman Catholic, Dyersville
Camanche
Cascade, Western Dubuque
Danville-New London
Louisa-Muscatine
Mediapolis
Monticello
North Cedar, Stanwood
Northeast, Goose Lake
Regina, Iowa City
Springville-Central City
Tipton
Waukon
West Liberty

PELLA
Mgr: Dale Otte, AD
Albia
Aplington-Parkersburg
Centerville
Central Lee, Donnellson
CMB
Davis County, Bloomfield
Dike-New Hartford
East Marshall, Le Grand
Eddyville-Blakesburg-Fremont
GCGR (Grundy Center)
Mid-Prairie, Wellman
PCM, Monroe
Pella Christian
Van Buren Community
West Marshall, State Center

UNITY CHRISTIAN, ORANGE CITY
Mgr: Terry Schouten, AD
BHRV
Cherokee, Washington
East Sac County
Estherville Lincoln Central
George-Little Rock/Central Lyon
Missouri Valley
Okoboji, Milford
Pocahontas Area/L-M
Sheldon
Sioux Center
South Central Calhoun
Unity Christian, Orange City
WC-KP
Western Christian, Hull

1A Assignments

ANKENY CENTENNIAL
Mgr: Tom Kinseth, AD
Ankeny Christian Academy
Belmond-Klemme
B-G-M, Brooklyn
Cardinal, Eldon
Colfax-Mingo
Colo-Nesco
Eagle Grove
H-L-V, Victor
Lynnville-Sully
Madrid
Martensdale-St. Marys
Melcher-Dallas
Meskwaki Settlement School
Montezuma
Moravia
Newman Catholic, Mason City
Nodaway Valley
North Mahaska, New Sharon
Pleasantville
Sigourney
Southeast Warren, Liberty Center
Tri-County, Thornburg (Girls Only)
Twin Cedars, Bussey
Wayne, Corydon
West Fork, Sheffield
West Hancock, Britt
Woodward-Granger

CEDAR FALLS
Mgr: Gary Koenen, AD
BCLUW, Conrad
Central Springs
Central, Elkader
Clarksville
Denver
Don Bosco, Gilbertville
Dunkerton
East Buchanan, Winthrop
Edgewood-Colesburg
GMG, Garwin
Hudson
Jesup
Kee, Lansing
Lake Mills
MFL MarMac
Nashua-Plainfield
North Butler, Greene
North Iowa, Buffalo Center
North Tama, Traer
Postville
Riceville
Rockford
Saint Ansgar
Starmont
Tripoli Valley Lutheran, Cedar Falls
Wapsie Valley, Fairbank
Waterloo Christian (Girls Only)

CEDAR RAPIDS, KENNEDY @ NOELRIDGE PARK
Mgr: Aaron Stecker, AD
Alburnett
Belle Plaine
Bellevue
Calamus-Wheatland
Clayton Ridge, Guttenberg
Columbus Community, Columbus Junction
Durant
Easton Valley
English Valleys, North English
Highland, Riverside
Holy Trinity Catholic, Fort Madison
Iowa Mennonite, Kalona
Keota
Lone Tree
Maquoketa Valley, Delhi
Marquette Catholic, Bellevue
Midland, Wyoming
North Linn, Troy Mills
Pekin
Prince of Peace Catholic, Clinton
Rivermont Collegiate, Bettendorf
Scattergood Friends
WACO, Wayland
Wapello
Wilton
Winfield-Mt. Union

PANORAMA, PANORA
Mgr: Erin Ambrose, AD
ACGC
AHSTW, Avoca
Ar-We-Va, Westside (Girls Only)
Audubon
Bedford
CAM, Anita
Clarinda Academy
Diagonal
Earlham
East Mills Manson
East Union, Afton
EHK-Exira
Griswold
Heartland Christian (Girls Only)
IKM-Manning
Lenox
Logan-Magnolia
Mount Ayr
Orient-Macksburg
Panorama, Panora
Paton-Churdan
Riverside, Oakland
Southwest Valley
St. Albert, Council Bluffs
Treynor West
Tri-Center, Neola
Van Meter
West Central Valley, Stuart
West Harrison, Mondamin

RIDGE VIEW
Mgr: Mike Richard, AD
Akron-Westfield
Alta-Aurelia
Bishop Garrigan, Algona
Boyer Valley, Dunlap
Gehlen Catholic, LeMars
Harris-Lake Park
Hartley-Melvin-Sanborn
Hinton
Lawton-Bronson
Northwest Webster Maple
Valley-Anthon-Oto
MMCRU
North Union
OA-BCIG
Ridge View
Sibley-Ocheyedan
Sioux Central, Sioux Rapids
Siouxland Christian
South O’Brien, Paullina
St. Edmond, Fort Dodge
St. Mary’s, Remsen
Trinity Christian
West Bend-Mallard
West Lyon, Inwood
Monona, Onawa
West Sioux, Hawarden
Westwood, Sloan
Whiting
Woodbine