Senior All Star Teams

2017 East Teams

Note: This list is updated every few days. It may be possible that an athlete has accepted a nomination that isn’t on this list. Check back in a few days. If you have questions email Rob Hammann RunRobRun@gmail.com

UPDATED: Nov 2, 2017 @ 8:00 am

East Boys

Colin Beck – Denver
Hunter Brouwer – Aplington-Parkersburg
Gavin Connell – Charles City
Bryce Deerberg – Tipton
Noah Elrod – Williamsburg
Floyd Evans Jr. – Mid-Prairie
Thomas Gauley – Pella
Grayson Groepper – Williamsburg
Mitchell Hayes – Starmont
Brennan Horak – Washington
Malachi Hornbuckle – Nevada
Mason Johnson – Cedar Rapids Prairie
Seth Kilborn – East Marshall
Ben Lamparek – Williamsburg
Robert Larson – Cedar Rapids Thomas Jefferson
Isaac McCleary – Bondurant-Farrar
Eamonn McCullough – Waverly-Shell Rock
Peyton Miller – Mid-Prairie
Cutler Owens – Southeast Polk
John Pape – Xavier
Anthony Peña – Pleasant Valley
Josh Pulse – Pleasantville
Zach Schocker – Davenport North high
Sricharan Sheshashai – Cedar Rapids Thomas Jefferson
Andrew Thompson – Davenport Central
Mason Tyler – Aplington Pakersburg
Drake VanBaale – Bondurant-Farrar
Corey Wallick – Tipton
Caleb Wittman – Starmont

East Girls

Sarah Altemeier – Washington
Colleen Bloeser – Iowa City West
Trinity Borland – Bettendorf
Julia Campbell – Central DeWitt
Jenessa Carpenter – Columbus
Ashley Cumpton – Knoxville
Claire Duncan – Anamosa
Emma Duncan – Anamosa
Elise Emmick – Southeast Warren
Elise Emmick – Southeast Warren
Tessa Fields – North Cedar
Allie Hafner – Deborah
Erica Halstead – Pella
Cecelia Hemsworth – Winfield Mt. Union
Paige Holub – Monticello
Anna Hostetler – Mid-Prairie
Sierra Howardson – Fort Madison
Grace Jorgensen – Hudson
Gillian King – Charles City
Paige Kvale – Cedar Falls
Sheridan LaCoste – Rudd-Rockford-Marble Rock
Abby Loecke – West Delaware
Bianca Malone – Starmont
Claire Mendez – Fort Madison
Alissa Neubauer – Prairie
Macy Niewoehner – Sumner-Fredericksburg
Katie Nimrod – Decorah
Caroline Ross – Cedar Falls
Meg Schmitz – Cedar Falls
Emma Sinnwell – Nashua-Plainfield
Caroline Stokes – Denver
Kyla Wilkening – GMG

2017 West Teams

West Boys

Karter Anderson – Clear Lake
Zack Booton – Thomas Jefferson
Yuet Both – West Des Moines Valley
Ike Branstad – Clear Lake
Peyton Brasser – South O’Brien
Patrick Breitsprecher – Southeast Valley
Tyler Carney – Ames
Joshua Carstens – Panorama
Caleb Chmelka – Tri-Center
Caleb Cobbs – Boone
Levi Cross – Iowa Christian Academy
Drew Dabney – Urbandale
Ahren Davis – Ankeny Centennial
Carter Dollen – Tri-Center
Zach Elbers – Western Christian
Lars Elsbernd – Dm Roosevelt
Ryan Finer – Urbandale
Ross Fix – Valley
Ean Followwill – Dallas Center – Grimes
Dillon Hansen – IKM-Manning
Matt Hines – Ankeny Centennial HS
Dakota Holaday – Cam High
Nathan Holtorf – Tri-Center
Grady Hovenga – Forest City
Anthony Humpal – Thomas Jefferson
Dawson Jacobsma – Sheldon
Nick Johnson – Valley
Braxton Larsen – Tri-Center
Gershom Levi – Ogden
Brian Miner – Dallas Center-Grimes
Jayden Oshirak – Ankeny Centennial
Sam Pedelty – Clear Lake
Curtis Peters – Ankeny Centennial
Skyler Rawlings – Nodaway Valley
Alec Rieken – Le Mars HighSchool
Anthony Rodriguez-Aguayo – East
Dylan Schuchard – Clear Lake
Miles Scott – Sergeant Bluff-Luton Senior
Ryan Theel – Forest City
Andrew Tonner – Le Mars
Steven Van Meeteren – Sheldon
Drew Voge – Harlan
Brycen Wallace – Nodaway Valley
Jacob Waymire – Dallas Center-Grimes
Caden Zonnefeld – Unity Christian

West Girls

Jaedyn Birchmier – Ankeny Centennial
Hannah Buffington – Forest City
Chloe Frazier – Ankeny Centennial
Emma Gordon – Ankeny Centennial
Heidi Hall – AHSTW
Yisel Hernandez – Thomas Jefferson
Kate Kaufman – Glenwood
Gabby Kent – Humboldt
Karie Klingensmith – West Lyon
Karley Larson – Underwood
Mackenzie Laughlin – Johnston
Peyton McClure – Johnston
Katie Murano – Dallas Center – Grimes
Emma Peck – Ankeny Centennial
Ellissa Peterson – Ankeny
Morgan Roberts – Spencer
Ana Rodriguez – Thomas Jefferson
Kara Rueschenberg – Harlan
Anika Schmitt – Johnston
Lexi Smith – Dallas Center – Grimes
Payton Sporrer – IKM-Manning
Mari Stein – Okoboji
Sydney Stiemsma – Western Christian
Jill Vonnahme – Pocahontas Area
Claire Wubben – Ankeny Centennial